Kultura

Kultura

Scroll Indicator
Kontakt Biuletyn Informacji Publicznej

100-lecie Niepodległości

Fala

WYDARZENIA I UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE W GIŻYCKU

W 2018 roku Polska obchodziła 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji również w Giżycku odbyło się szereg wydarzeń upamiętniających  piękny i niezwykle ważny jubileusz. Nad realizacją zadań zaplanowanych w ramach obchodów, czuwał specjalnie powołany Komitet Honorowy Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

Wydarzenia wpisujące się w założenia ogólnokrajowego programu "Niepodległa" (https://niepodlegla.gov.pl/), łączącego różne inicjatywy organizowane w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zostały przez nasze miasto zgłoszone poprzez koordynatora akcji - Biuro Programu „Niepodległa” do ogólnopolskiego kalendarium. Dzięki temu Giżycko uzyskało też zgodę na używanie oficjalnego logo programu w miejskich publikatorach i materiałach.

 

Biuro Programu „Niepodległa”, koordynator obchodów w całym kraju, realizuje swoje zadania zgodnie z założeniami Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021, którego głównym celem jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej.

W ramach promocji  giżyckich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, w 2018 roku stworzona została również dedykowana strona www.niepodlegla.gizycko.pl. Można tu zobaczyć nie tylko archiwalne wpisy, dotyczące wydarzeń organizowanych z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w roku 2018, ale także bieżące informacje, zapowiedzi i relacje wszystkich uroczystości i wydarzeń patriotycznych w Giżycku.

Zapraszamy NIEPODLEGLA.GIZYCKO.pl


Co Nowego

Fala