Dzień Strażnika Miejskiego | 29 sierpnia

29 sierpnia, w rocznicę uchwalenia ustawy z 1997 roku, określającej funkcjonowanie straży gminnej, przypada Dzień Straży Gminnej i Miejskiej. 

Giżyckim strażnikom miejskim, którzy obchodzą dziś swoje święto składamy serdeczne życzenia i podziękowania za codzienną, ciężką pracę. Panu Komendantowi - Maciejowi Ambroziakowi oraz wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Straży Miejskiej życzymy bezpiecznej służby, zawodowego spełnienia oraz satysfakcji z trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Straż Miejska jest jednostką organizacyjną gminy i spełnia służebną rolę wobec społeczności lokalnej, wykonując swe zadania z poszanowaniem godności i praw obywateli. Nadzór nad działalnością straży sprawuje burmistrz.

 

Jak wygląda codzienna praca straży miejskiej, jak pandemia ją zmieniła, jakie stoją wyzwania przed strażnikami? Rozmawiamy z komendantem Maciejem Ambroziakiem, który od lat kieruje giżyckimi strażnikami. - polecamy wywiad Gazety Giżyckiej, którego w zeszłym roku, przy okazji święta udzielił Komendant.

 

Straż Miejska

Fot.: gizycko.pl / Fotografia Tomasz Karolski

Fotogaleria gizycko.pl / K. Zadroga