Giżycko na XXI Festiwalu Chórów Seniora

Zespół „Belcanto” z Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku reprezentantem Giżycka na Festiwalu Chórów Seniora w Wydminach.

18 czerwca w Wydminach odbył się XXI Festiwal Chórów Seniora. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury poza giżyckim zespołem zaprezentowały się: „Pojezierze” z Ełckiego Centrum Kultury, „Mazury” z Biblioteki- Centrum Kultury i Promocji Gminy Stare Juchy, „Oleckie Echo” z Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate” w Olecku, „Cantilena” z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Lisiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji z Bań Mazurskich oraz „Lira” z Wydmińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Belcanto na przeglądzie 
 
„Belcanto” to zespół muzyczny działający od października 2019 r. w ramach Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku.  Spotkania seniorów odbywają się raz w tygodniu pod kierunkiem pani Urszuli Wyszyńskiej-Zbróg. W repertuarze zespół ma głównie piosenki biesiadne, ale nie tylko.  Na Festiwalu zespół zaśpiewał trzy piosenki: „Tańcz moja miła”, „Już zamknąłem serca drzwi”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”.  Na akordeonie akompaniowała Urszula Wyszyńska-Zbróg.
 
Hasło Festiwalu „w śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze – śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu” świetnie obrazowało atmosferę panującą podczas Festiwalu. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy, około 100- osobowy chór wykonali utwór „Hulanka’’ Fryderyka Chopina. Chóry i zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i słodkie upominki. Na zakończenie Festiwalu uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny posiłek w restauracji „Zagłoba”.
 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom za piękne śpiewanie i cudowną atmosferę.
Organizatorem przeglądu było  Forum NGO’S Wydminy.  
  
 
fot. Forum NGO’S Wydminy
Informacje: E. Ostrowska, Dyrektor CPUiS