Giżycko świętuje Europejski Dzień Współpracy

21 września obchodzony jest Europejski Dzień Współpracy (European Cooperation Day). Głównym celem  tego dnia jest przedstawienie osiągnięć europejskich regionów i państw współpracujących ponad granicami narodów oraz jest okazją do zaprezentowania projektów zrealizowanych z udziałem środków europejskich. W tym roku będą to dziesiąte obchody tego święta. Giżycko jest jednym z beneficjentów środków Programu Współpracy Interreg V-A Litwa-Polska oraz Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Z tej okazji Burmistrz Miasta Giżycka zaprasza na:

„Otwarty Rajd rowerowo-pieszy "Giżycko- SoVeTSk"

17 września o godz. 10.00 Twierdza Boyen w Giżycku

pasek

Podczas wydarzenia zostanie oficjalnie otwarta trasa rowerowo-piesza wraz z nowopowstałą infrastrukturą i wyremontowanym fragmentem Muru Carnot’a. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz będzie miał okazję spędzić miło czas na trasie zarówno pieszo jak i rowerem. Na uczestników czeka także poczęstunek w formie grilla oraz pamiątkowy medal. Przewidziane są atrakcje w formie m. in. quizu, questu, gry terenowej i zadaniowej oraz możliwość rajdu pieszego z przewodnikiem, który będzie oprowadzał grupy co godzinę.  W wydarzeniu uczestniczyć będą także przedstawiciele Instytucji Zarządzającej, Centrum Projektów Europejskich oraz Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Polska-Rosja, którzy przybliżą uczestnikom założenia Programu oraz projekty realizowane w jego ramach.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu: “Giżycko i Sowieck - współpraca na rzecz rozwoju zachowania dziedzictwa historycznego, kulturowego i przyrodniczego obszaru transgranicznego” dofinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Organizacja wydarzenia ma na celu promocję rezultatów projektu oraz upowszechnienie współpracy transgranicznej pomiędzy Giżyckiem, a miastem Sowieck. Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 z okazji 10-lecia Europejskiego Dnia Współpracy.

„Dzień z koszykówką"

18 września o godz. 10.00 Plaża Miejska w Giżycku

logoPromocja aktywnego wypoczynku i zdrowego trybu życia to motyw przewodni świętowania Europejskiego Dnia Współpracy z programem Interreg V-A  Litwa-Polska na Plaży Miejskiej w Giżycku.

Na uczestników tegorocznych obchodów czekać będzie wiele atrakcji, w tym m.in. turnieje koszykówki ulicznej 3x3 (streetball) drużyn z udziałem przedstawicieli projektów współpracy transgranicznej z Polski i Litwy, konkursy z nagrodami oraz zabawy dla najmłodszych gości. Zaplanowano także prezentację efektów przedsięwzięć transgranicznych wspartych dzięki  Programowi Interreg V-A Litwa-Polska w formie „miasteczka” projektowego oraz mecz pokazowy profesjonalnych zawodników Litwa vs Polska w koszykówkę.

Do udziału w tej części wydarzenia zapraszają organizatorzy: Instytucje Programu  Interreg Litwa-Polska (w tym Regionalny Punkt Kontaktowy Programu, działający w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie), Urząd Miejski w Giżycku oraz Giżyckie Stowarzyszenie Miłośników Koszykówki.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Współpracy 2021 na Twierdzy Boyen i  plaży miejskiej w Giżycku! Szczegółowy program poniżej.

17.09.2021 r. „Otwarty Rajd rowerowo-pieszy "Giżycko- SoVeTSk"

10.00-11.00 Uroczyste otwarcie Rajdu wraz z uruchomieniem trasy rowerowej przy Twierdzy Boyen

10.00 Rejestracja uczestników wydarzenia do wyczerpania miejsc | maksymalna liczba zgłoszeń – 300 osób

11.00 Rozpoczęcie udziału w rajdzie pieszo-rowerowym zarejestrowanych osób

11.30 Poczęstunek w formie grilla dla uczestników wydarzenia, którzy ukończyli rajd

11.00-15.00 Przejście trasy przy Twierdzy z przewodnikiem | przejścia co 1h

12.00-12.30 Quest historyczny na temat Giżycka i Twierdzy Boyen | rozdanie nagród

13.15-13:45 Quiz dot. Twierdzy Boyen i Giżycka | rozdanie nagród

14.00-14.30 Gra zadaniowa | rozdanie nagród

14.45-15.15  Gra terenowa | rozdanie nagród

18.09.2021 r. Program „Dzień z koszykówką"

10:00-10:15 Przemówienia powitalne

10:15-11:30 Turniej koszykówki 3x3 z udziałem partnerów projektu Programu Interreg Litwa-Polska 2014-2020

14:30-15:15 Mecz pokazowy koszykówki Polska-Litwa  Plaża Miejska lub w przypadku złych warunków pogodowych mecz zostanie przeniesiony do Hali MOSIR na ul. 3 Maja 21

• Równolegle, podczas całego wydarzenia - "Wioska projektów" - wystawa zdjęć beneficjentów Programu Litwa-Polska, konkurs dla uczestników, animacje dla dzieci, itp.

Informacje: Kierownik Biura Projektów UM Giżycko J. Nowicka