Jestem EKO!

W sezonie 2021 w Porcie Ekomarina Giżycko funkcjonuje więcej pomp do odbioru nieczystości płynnych dla motorowodniaków.

Pompy są trzy, w tym jedna mobilna o pojemności 340 litrów, która jest w stanie dotrzeć w każde miejsce w Porcie Ekomarina. Dbanie o czystość na mazurskich wodach jest niezmiernie ważne. Każdy, kto chce wracać na jeziora, nadal podziwiać ich piękno i czystość musi świadomie oddawać nieczystości ze swojej jednostki pływającej.

 

Wszyscy, którzy dokonają opłaty za oddanie nieczystości w kasie giżyckiej Ekomariny otrzymają nietonący brelok JESTEM EKO! Koszt opróżnienia zbiornika, bez względu na jego pojemność, to jedynie 10 zł.

 

 

1_(1) 

 

NIE BĄDŹ ŻEGLARZEM ZA DYCHĘ!

Nadal trwa kampania edukacyjna, która ma celu ochronę mazurskiej przyrody. Giżycko to miejsce wyjątkowe, skrawek lądu otoczony z każdej strony wodą, położony nad brzegami jez. Kisajno i Niegocin. To tutaj są najlepsze warunki do żeglowania, latania bojerem lub surfowania po zamarzniętej tafli jeziora. Przez wielu określane mianem Wodniackiej Stolicy Polski, przyciąga swymi naturalnymi warunkami przyrodniczymi, które są idealne do uprawiania turystyki aktywnej. W Giżycku oddycha się pełną piersią dzięki temu, że mazurskie powietrze jest wyjątkowo czyste. Doceńmy to co posiadamy i pamiętajmy, że każdy z nas musi dbać o porządek i czystość tutejszych lasów i jezior, tak by mogły się nimi cieszyć kolejne pokolenia.

 

str_1