Kurtynka w górę | Przedszkolny Przegląd Teatralny

14 czerwca w Giżyckim  Centrum Kultury odbył się XI Przegląd Teatrów Przedszkolnych  „Kurtynka w Górę”. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Miejskie nr 4 w Giżycku.

Pod hasłem przewodnim  ”Z ekologią za pan brat” mali aktorzy poprzez świat bajki, przypomnieli wszystkim o poszanowaniu otaczającej przyrody, jak należy o nią dbać, jakim postawom i zachowaniom należy się przeciwstawiać,  aby matka natura była z ludzi dumna.

 

Przegląd teatralny PM4

 

Patronatem honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Giżycko.

 

W przeglądzie uczestniczyły trzy placówki przedszkolne:

  1. Zespół teatralny „Różowa gąska” z Przedszkola Miejskiego nr 4, który przedstawił bajkę pt. „Zielony Kapturek”- dzieci przygotowały Zofia Kimbor, p. Marta Lachowicz  i Adriana Dobosz.
  2. Zespół teatralny „ Krasnoludki” z Przedszkola Niepublicznego „Krasnal”, który przedstawił przedstawienie pt. „ W biurze Pani Natury”- dzieci przygotowały p. Agnieszka Paczkowska i Agnieszka Chojnowska.
  3. Grupa teatralna z Przedszkola Miejskie nr 1 z Odziałem Integracyjnym, która zaprezentowała bajkę  „Czerwony Kapturek i zielony las” – dzieci przygotowały p. Jolanta Łbik.

 

Uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, dyplomami i upominkami sponsorowanymi przez Burmistrza   Miasta Giżycka, Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku, Radę Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 4 i Giżyckie Centrum Kultury.

Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4Przegląd teatralny PM4

 

Zdjęcia i informacje: organizator