Mazury AirShow współpraca | List organizatora

Aeroklub Krainy Jezior jednak organizuje Mazury AirShow 2022 (6-7.08.2022)!

Mimo niezrozumiałych przeciwności, po 2 latach przerwy AKJ kontynuuje przygotowania do 22-giej edycji mazurskich pokazów lotniczych. Jest to nasza odpowiedź na wiele rozmów z przedstawicielami biznesu z rejonu portu żeglugi i plaży miejskiej, a w szczególności to efekt wyjątkowe go zaangażowania w tej sprawie Pana Burmistrza W. K. Iwaszkiewicza oraz  wymiernego wsparcia Samorządu Miasta Giżycka. W poszukiwaniu wsparcia materialnego doceniamy również aktywność Pani Senator Małgorzaty Kopiczko. By jednak mieć 100% gwarancji realizacji Mazury AirShow 2022, nadal zabiegamy o  kolejnych sponsorów i nawet o skromne wpłaty sympatyków tych mazurskich pokazów lotniczych.

A wiec jeżeli  dopniemy bilans organizacji mazurskich pokazów , tradycyjnie już spotkamy się w pierwszy weekend sierpnia tj. 6-7 (sobota -niedziela) nad j. Niegocin, by ponownie podziwiać popisy znakomitych pilotów oraz ich latające na taflą jeziora czy lądujące na jeziorze samoloty.

W sobotę planujemy dwa bloki pokazów (12.00-14.00 oraz 16.00-18.00), a w niedzielę blok finałowy w godzinach 11.00-14.00. Jak już to czyniliśmy w poprzednich latach, transmisja komentarza pokazów będzie dostępna za pośrednictwem AirShow Radio na częstotliwości 89.1MHz (warto zapamiętać), a obraz przebiegu pokazów będzie transmitowany internetem ze specjalnego Studia TV Mazury AirShow. Warto zauważyć jaki to potencjał promocyjny. Np. w 2018 roku transmisje z mazurskich pokazów lotniczych oglądali internauci z 40 państw, co odnotowaliśmy z pewnym zaskoczeniem, ale i satysfakcją.

By jednak zbliżać się do pewności zgromadzenia niezbędnych środków finansowych, Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior postanowił zwrócić się specjalnym Listem otwartym do BANKÓW, PRZEDSIĘBIORCÓW, HANDLOWCÓW I MIŁOŚNIKÓW POKAZÓW WŚRÓD MIESZKAŃCÓW GIŻYCKA. Czyniąc to mamy nadzieję na życzliwe zapoznanie się z jego treścią i może wsparcie na miarę aktualnych możliwości, przyczyniając się do zgromadzenia niezbędnych środków finansowych na mazurskie pokazy lotnicze. Wspierającym Mazury AirShow 2022 z góry dziękuję!!!

Będąc optymistą, że poruszymy serca i zasoby finansowe potencjalnych dalszych darczyńców, o postępie przygotowań, niektórych ciekawostkach i ewentualnych komunikatach, będziemy informowali w kolejnych publikacjach.

Stanisław Tołwiński

 

MAS_2022-__list_do_biznesu_w_Giżycku1-1 MAS_2022-__list_do_biznesu_w_Giżycku1-2 Tekst i pismo: Stanisław Tołwiński Prezes AKJ