Mazury Curling Festival po raz dziesiąty w Giżycku

Giżycko i Wilkasy już po raz dziesiąty gościć będą uczestników Mazury Curling Festival – największego w Polsce spotkania miłośników tej zimowej dyscypliny sportu.

 

Udział w jubileuszowym festiwalu weźmie blisko 200 curlerów z wszystkich Polskich ośrodków curlingowych (AZS Gliwice, KS Warszowice, MCC Warszawa, POS Łódź, ISRS Culani Warszawa, Dzik Świdnica, UKS Lwy Gdańsk, Wakuta Sopot, Gdańsk Curling Club, PKC Poznań) oraz z Włoch, Finlandii, Litwy i USA, aby trenować i rywalizować pod okiem trenerów ze Szkocji (Gordon McIntyre, Greig Smith), Szwecji (Lars Berg, Lennart Karlsson) i z Polski (Marta Pluta, Agnieszka Schroder, Karolina Florek, Marta Szeliga-Frynia i Michał Koehna).

Na tym samym lodowisku trenować i rywalizować będą zarówno amatorzy, jak i Mistrzowie Polski, młodzicy i juniorzy i zawodnicy dorośli. Grupa curlerów niesłyszących i niedosłyszących przygotowywać się będzie do listopadowych Mistrzostw Europy), gościć będziemy dużą grupę zawodników na wózkach. Organizacja wydarzenia odbywa się pod patronatem Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Uroczyste otwarcie turnieju Mazury Curling Cup

Piątek 27 sierpnia o 10.00

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych

 

 

Briefing z udziałem organizatorów

Piątek 27 sierpnia o 10.30

Mazurskie Centrum Sportów Lodowych

 

W międzynarodowym turnieju Mazury Curling Cup weźmie udział 36 drużyn. Camp rozpocznie się w niedzielę 22 sierpnia, a kończy w czwartek 26 sierpnia wieczorem. Turniej Mazury Curling Cup startuje w piątek 27 sierpnia rano, a kończy w niedzielę 29 sierpnia w godzinach popołudniowych. Przebieg rywalizacji można śledzić na https://curlingevent.com/event/MCC2021.

 

Szczegóły wydarzenia na https://gizycko.pl/mazury-curling-festival-2021/