Nawet prawdziwy kiler nie boi się szczepienia, zaszczep się i ty!

Koniecznie obejrzyj najnowszy spot


przygotowany przez Kancelarię Prezesa Rady


Ministrów i umów termin na szczepienie


lub skorzystaj z puli wolnych dawek!


  [video width="1920" height="1080" mp4="/wp-content/uploads/2021/05/Spot_Nawet_prwadziwy_kiler_nie_boi_sie_szczepienia.mp4"][/video]  


Warto się zaszczepić, bo:


 • szybciej powrócisz do normalności,
 • pomagasz zwalczać pandemię,
 • zadbasz o siebie i innych,
 • zyskasz wewnętrzny spokój,
 • szczepionki ratują życie i są bezpieczne,
 • bo możesz!

W sobotę 15 maja w Punkcie Szczepień Powszechnych w Giżycku jest możliwość zaszczepienia się szczepionką AstraZeneca. Dostepnych będzie 60 dawek szczepionki. Można przyjść bez rejestracji i wcześniejszego zapisu.  Zapraszamy osoby chętne, powyżej 18. roku życia bezpośrednio do punktu szczepień w Hali sportowej MOSiR przy ul. 3 Maja 21, od godz. 8.30. Ważne - trzeba mieć e-skierowanie. PRZYDATNE INFORMACJE Należy zabrać ze sobą dowód osobisty, długopis oraz jeżeli się leczymy, dokumentację medyczną i spis zażywanych leków. Osoby ze słabym wzrokiem powinny mieć ze sobą okulary. Nad sprawną organizacją na miejscu, czuwają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Przed wejściem do punktu konieczny jest pomiar temperatury i dezynfekcja dłoni. Po rejestracji należy poczekać na konsultację z lekarzem w wyznaczonym miejscu. Następnie lekarz kwalifikuje pacjentów do szczepienia. Osoby zaszczepione, kierowane są do Punktu Medycznego, gdzie muszą pozostać na 15-minutowej obserwacji. Jeżeli istnieje taka możliwość, przed przybyciem na szczepienie w domu wypełnijmy wymagany kwestionariusz i przynieśmy wypełniony już ze sobą. Jeśli nie ma takiej możliwości, kwestionariusz dostępny będzie oczywiście na miejscu.


Osoby zainteresowane szczepieniem są proszone o dokonanie rejestracji w jednej z 4 możliwych form:


 • Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię 989 (osoby dzwoniące z zagranicy muszą wykręcić numer 2262 62 989).
 • Rejestrując się elektronicznie przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.
 • Wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
 • Dzwoniąc bezpośrednio do rejestracji punktu szczepień (tu też można sprawdzić termin rejestracji): - Giżycka Ochrona Zdrowia – tel. kom. 608 787 366, - Centrum Medyczne Masuria – tel. (87) 428-67-72.

Gdzie można się zaszczepić?


W Giżycku szczepienia są wykonywane w czterech punktach:


 • Giżycka Ochrona Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital przy ul. Warszawskiej 41) tel. 87 429 66 66
 • Czesław Sadownik NZOZ „Poli-Med” (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17) tel. 87 428 83 86
 • NZOZ Poradnia Lekarzy Medycyny Rodzinnej Zbigniew Gugnowski Spółka Partnerska (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17) tel. 87 429 40 55
 • Punkt Szczepień Powszechnych, Hala MOSiR, ul. 3 Maja 21

 PLAKAT DO POBRANIA


 


Krócej poczekasz na drugą dawkę


Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej trzeba było odczekać aż 90 dni. Również od 17 maja zostanie skrócony czas podawania drugiej dawki szczepionek. Największe zmiany dotyczą szczepionki AstraZeneca, gdzie okres pomiędzy szczepieniami zmieni się – z blisko 3 miesięcy do 5 tygodni. – Zgodnie ze stanowiskiem Rady Medycznej podjęliśmy decyzję o skróceniu okresu między podaniem drugiej dawki szczepionki: Moderna z 42 dni do 35 dni, Pfizer z 42 dni do 35 dni, AstraZeneca z 84 dni do 35 dni. Zmiana wejdzie w życie od 17 maja. Podyktowana jest dostępnością szczepionek – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od poniedziałku 17 maja rusza także rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla młodzieży w wieku 16-17 lat.


Masz 18 lat lub więcej? Zaszczep się


Od 10 maja uruchomiona została rejestracja dla wszystkich pełnoletnich. Osobom urodzonym w 2003 roku w dniu 18-tych urodzin zostaje wystawione e-skierowanie. Zachęcamy wszystkich do rejestracji na kilka sposobów – na stronie pacjent.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 989. Tylko masowe szczepienia pozwolą szybciej wrócić do normalności.