Spotkanie podsumowujące prace archeologiczne w Giżycku

Burmistrz Giżycka wraz ze Stowarzyszeniem Wspólnota Mazurska i Ośrodkiem Badań Europy Środkowo-Wschodniej serdecznie zaprasza na spotkanie podsumowujące realizację projektu: „Przywrócenie kwatery wojennej z czasów I wojny światowej na zabytkowym cmentarzu przy ul. Warszawskiej w Giżycku, etap I”.  

Spotkanie odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 r. o godz. 15:30 w Hotelu „Masovia” przy ul. Dąbrowskiego 8.

 

Zadanie to było realizowane przy współfinansowaniu ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego GROBY I CMENTARZE WOJENNE W KRAJU 2022.

 

Przypomnimy na nim przebieg prac archeologicznych na cmentarzu zabytkowym w Giżycku, omówimy znaleziska i kierunki działań na przyszłość. Zapraszamy uczestników letnich wykopalisk i wszystkich zainteresowanych odkrywaniem zapomnianej, nieznanej historii naszego miasta.

PLAKAT

 

Zadanie pn. „Przywrócenie kwatery wojennej z czasów I wojny światowej na zabytkowym cmentarzu przy ul. Warszawskiej w Giżycku, etap I”, realizowane przy współfinansowaniu ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego GROBY I CMENTARZE WOJENNE W KRAJU 2022

Logo

 

Czytaj także:

II tura prac archeologicznych przy kwaterze pierwszowojennej

Odkrywamy kwaterę pierwszowojenną | Wolontariusze