Przystanek Historia IPN | Teddy

Przystanek Historia IPN | Teddy
 • Kiedy

  15 Maja 2022 ● 17:00

  15 Maja 2022● 19:00

 • Gdzie

  ulica: Konarskiego
  Nr domu: 8
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  wstęp wolny

 • Organizator

  IPN

Przystanek Historia Giżycko 

TEDDY

15 maja o 17.00

Kino Nowa Fala w Giżycku

 

 

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spotkanie z cyklu "Przystanek Historia" poświęcone Tadeuszowi Pietrzykowskiemu. Tadeusz "Teddy" Pietrzykowski dla świata jest przede wszystkim bokserem – pierwszym szeregowym więźniem, który stoczył walkę bokserską na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz. Boksował tam niemal w każdą wolną niedzielę dla rozrywki esesmanów i dla chleba. Za wygrany pojedynek dostawał jedzenie, którym mógł dzielić się z innymi więźniami. Biuro Przystanków historia serdecznie zaprasza do Giżycka na wydarzenie upamiętniające tę postać.

 

Spotkanie w kinie rozpocznie się o godz. 17:00. Pracownik IPN wygłosi krótki wykład na temat działalności Przystanku Historia oraz przywita zaproszonych gości. Pani Eleonora Szafran Pietrzykowska opowie o swoim ojcu oraz o tym, jak powstawała myśl o napisaniu książki i stworzeniu filmu „Mistrz”. O godz. 18:00 odbędzie się projekcja filmu.

 

Darmowe wejściówki do odbioru w GCK. Liczba miejsc ograniczona.

 

Program:
17.00 Rozpoczęcie wydarzenia i krótka charakterystyka omawianej postaci.
17.10 Lekcja Pani Eleonory Szafran - Pietrzykowskiej (córki Teddego), autorki książki „Mistrz”, która własnymi wspomnieniami odsłania prawdziwy, intymny portret człowieka - sportowca, ojca a także bohatera wojennego.
17.50 projekcja filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.