Spędź aktywnie czas i poznaj nowe sporty - Roundnet i Disc Golf!

Spędź aktywnie czas i poznaj nowe sporty - Roundnet i Disc Golf!
Zapraszamy na otwarte warsztaty Disc golf oraz Roundnet dla początkujących.

Uczestnikiem może zostać każdy, niezależnie od wieku, płci i umiejętności. Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji w wiadomościach lub uczestnictwa bezpośrednio podczas wydarzenia.

Nie trzeba posiadać żadnego sprzętu - organizatorzy dostarczą go dla Was.

Program:
- nauka rzucania dyskami oraz gry w roundnet dla początkujących
- gry i zabawy integrujące uczestników
- mini turnieje i loterie z nagrodami

Lokalizacja:
Plaża miejska w Giżycku

Termin:
7 maja: 10:00 - 14:00

Czym jest gra disc golf?
Disc Golf jest atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, która potrafi angażować, bawić i pasjonować ludzi w każdym wieku. Łatwo jest się nauczyć w nią grać – nie wyklucza absolutnie nikogo. To świetna okazja na integrację, poznawanie nowych osób, przy okazji zdrowego współzawodnictwa z poszanowaniem zasady fair play. Disc Golf opiera się na podobnych zasadach co gra w klasycznego golfa – piłkę i kije zastępują kolorowe dyski frisbee. Zamiast dołków na polu ustawione są specjalne kosze z łańcuchami, do których rzuca się dyskiem z wyznaczonego miejsca.

Czym jest gra Roundnet?
Roundnet to gra zespołowa w której nie potrzeba boiska, jest dynamiczna i zarazem rekreacyjna. Roundnet to świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie przyjaciół. Dzięki swej prostocie Roundnet nie posiada ograniczeń wiekowych, gdyż każdy jest w stanie opanować proste zasady. Do gry potrzebujemy jedynie kawałka wolnej przestrzeni oraz kilku chętnych osób do zabawy. Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły.
Instruktorami warsztatów będą trenerzy disc golf oraz roundnet Adam i Arkadiusz z Olsztyna.

Warsztaty współfinansowane przez Urząd Miejski w Giżycku.