Spektakl "CIEMNO" | GCK

Spektakl "CIEMNO" | GCK
 • Kiedy

  24 Lutego 2023 ● 17:30

  24 Lutego 2023● 22:00

 • Gdzie

  ulica: Giżyckie Centrum Kultury, ul. Konarskiego
  Nr domu: 8
  11-500 Giżycko

 • Wstęp

  85

 • Organizator

  Giżyckie Centrum Kultury

„CIEMNO”

„Ciemno” sceniczna wersja przeboju Teatru Telewizji sprzed lat, 
pierwszy na polskich scenach komediowy dreszczowiec

 

Dwa pokazy spektaklu w Giżyckim Centrum Kultury!
Piątek 24 lutego 17.30 i 20:00
 BILETY | 85 zł

 Plakat

 

Wcale nie dawno, dawno temu i nie za górami, za lasami...ale tuż za miedzą, w środku mrocznej i dzikiej, zwyczajnej polskiej kniei, była sobie zwyczajna polska wioska. Taka, w której chałupy nadal przykryte są zwyczajną strzechą, lodowatą i krystalicznie czystą wodę ciągną ze studni wiadrami, w powietrzu unosi się zapach suszonych grzybów i swojskiej wędzonki, a o świcie las pachnie rosą i gumowymi butami grzybiarzy.

 

Słońce, nawet gdy chodzi wysoko, z trudem przebija się przez gęstwinę gałęzi wiekowych dębów, mieszkańcy nie wiedzą co to telefon komórkowy, internet mylą z trabantem i wszystko biorą na przysłowiowy, zwyczajny chłopski rozum. Ktoś, kiedyś, nadał tej wsi nazwę – Ciemno. Do dziś nie wiadomo, czy to z racji wiecznie panującego tu leśnego półmroku, czy też z powodu tego, co „siedzi i dzieje się” w głowach jej mieszkańców. Ale - jakby nie było - wieś tętni życiem! I to takim, że pozazdrościłoby go niejedno wielkie miasto.


I do tej zwyczajnej, polskiej wsi właśnie, trafia przysłowiowy „miastowy Kowalski” I natychmiast się...zakochuje! W uroczym, wiejskim i sielskim klimacie oraz zjawiskowo pięknej i tajemniczej córce gospodarza. Mimo zachęt, a potem gróźb ze strony mieszkańców wsi, Kowalski ani myśli z niej wyjeżdżać. I właśnie ten zwyczajny, głupi upór staje się przyczyną poważnych i niezwyczajnych kłopotów. Bo tu naprawdę coś straszy...

 

„Ciemno” sceniczna wersja przeboju Teatru Telewizji sprzed lat, w której zagrali m. in. Jan Kobuszewski, Paweł Wawrzecki, Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Lech Ordon, Magdalena Wójcik.

Autor: Marek Rębacz - „Dwie morgi utrapienia”, „Atrakcyjny pozna panią”, „Zróbmy sobie wnuka” (scenariusz), „Basia sama w domu”, „Egzekutor”,„Diabli mnie biorą”, Ciemno” (Teatr TV), „Miki” (teatr TV)„Jaskiniowcy”, „Maciejowe podwórko”, Płeć przeciwna”, „Wieruszka, twoja wymarzona pomoc domowa”, „Basia sama w domu” - film telewizyjny, scenariusz, reżyseria i produkcja, „Atrakcyjny pozna panią” - film telewizyjny, scenariusz, rezyseria, produkcja,