Święto Flagi i Dzień Niepodległości Ukrainy

23 i 24 sierpnia przypadają najważniejsze święta narodowe w Ukrainie, dziś Święto Flagi, a jutro (24 sierpnia) Dzień Niepodległości Ukrainy. Święta, które dotychczas, przypominały o szacunku do flagi i propagowały wiedzę o tożsamości narodowej, w obliczu trwającej w Ukrainie wojny mają szczególnie silny wymiar symboliczny. 

Samorząd Dubna, naszego miasta partnerskiego w przenikliwych słowach zaprosił mieszkańców do wspólnego świętowania, solidarności i pokazania mocy Ukrainy. 

Plakat Dubno

 W tym roku po raz pierwszy będziemy obchodzić te wspaniałe święta państwowe pod względem stanu wojennego. Ze względów bezpieczeństwa środki nie będą tak głośne i duże jak dawniej, ale nie mniej znaczące. Przecież w kontekście wojny wartość niepodległości naszego państwa stała się dla Ukraińców jeszcze wyższa i zyskała znaczenie dla całego świata. Zademonstrujmy naszą świadomość obywatelską, jedność i niezniszczalność w dzisiejszych czasach, nosząc haftowane koszulki i wywieszając flagi narodowe na elewacjach biznesów, instytucji, organizacji, prywatnych Z wiarą w Siły Zbrojne Ukrainy! Ratujmy kraj i brońmy naszej niepodległości! Chwała Ukrainie!

https://www.facebook.com/dubno.vlada/

 

W tak ważnym dniu, życzymy wszystkim przedstawicielom samorządu i mieszkańcom zdrowia, niesłabnącej siły i wiary. Niech przyszłość Waszego miasta i całej Ukrainy będzie wypełniona upragnionym pokojem. Wszystkiego dobrego! 

 

 

Grafika: facebook.com/dubno.vlada/