UWAGA! 571 osób na kwarantannie w powiecie giżyckim!

Statystki nie pozostawiają złudzeń - kolejna fala koronawirusa się rozpędza.

Dzisiaj w Polsce odnotowano 5706 przypadków zakażeń koronawirusem, to już kolejny dzień z liczbą chorych powyżej pięciu tysięcy.

Nie tylko statystyki zachorowań są niepokojące, w śledzeniu mapy zachorowań warto zwrócić również uwagę na liczbę osób przebywających na kwarantannie. Dzisiaj (piątek 22 października) w powiecie giżyckim zarejestrowano 571 osób na kwarantannie, wczoraj było ich 184, a trzy dni temu 95.

 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w środę 20 października wyraził opinię, że obecnie mamy do czynienia z eksplozją pandemii, co widać już nie tylko na poziomie zakażeń, ale również na poziomie hospitalizacji. Minister zapowiedział, że jeśli te trendy się utrzymają, trzeba będzie podjąć bardziej drastyczne kroki. Padły również słowa o zmianie polityki odnośnie przestrzegania nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych -  z upomnień na wystawianie mandatów - proporcja mandatów do upomnień będzie rosła.

 

SZCZEPMY SIĘ - tylko w ten sposób uchronimy siebie i innych przed zachorowaniem!

 

Badania opublikowane przez CDC* wskazują, że osoby niezaszczepione są:

- 5 x bardziej zagrożone zakażeniem

- 29 x bardziej zagrożone hospitalizacją  

 

Nie zwlekaj i już teraz zarejestruj się na szczepienie poprzez:

w Punktach szczepień w Giżycku:

  • Giżycka Ochrona Zdrowia Sp. z o.o. (Szpital przy ul. Warszawskiej 41), nr tel. 608 787 366, szczepienia odbywają się w soboty, dzwonić można w każdy dzień tygodnia.
  • NZOZ Poradnia Lekarzy Medycyny Rodzinnej Zbigniew Gugnowski Spółka Partnerska (Przychodnia przy ul. Wodociągowej 17) nr tel. 87 429 40 55.

 

  * CDC - Centers for Disease Control and Prevention, agencja rządu federalnego Stanów Zjednoczonych wchodząca w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej