W hołdzie polskim romantykom | Odbierz wejściówkę

Europejska Fundacja Kultury i Ekologii oraz Giżyckie Centrum Kultury zapraszają na niezwykłe wydarzenie, które połączy poezję polskich twórców romantycznych z nastrojową muzyką flamenco i energetycznymi rockowymi balladami.

 

W hołdzie polskim romantykom

12 maja o 19.00

Giżyckie Centrum Kultury

 

 

To jedyne takie wydarzenie w całej Polsce!

 

W tym unikatowym i pięknym widowisku - wpisującym się w obchody ustanowionego przez Sejm Roku Romantyzmu Polskiego – 12 maja 2022 (czwartek) o g. 19:00 na scenie sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury wystąpi jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów teatralnych i filmowych - OLGIERD ŁUKASZEWICZ. Artysta - w sposób mistrzowski i nieprzewidywalny! - będzie recytował poezję polskich poetów romantycznych: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego i Cypriana Norwida. Recytacji towarzyszyć będzie nastrojowa i melodyjna muzyka w stylu flamenco & rock w wykonaniu WITKA ŁUKASZEWSKIEGO - wirtuoza gitary flamenco, pieśniarza i poety, autora m.in. muzyki i tekstów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz ("Ach, świecie..." - Złota Płyta 2018).

Artyści wystąpią w składzie:

- Olgierd Łukaszewicz - recytacja

- Witek Łukaszewski - wokal, gitary: akustyczna, klasyczna, flamenco

 

Zapraszamy osoby w każdym wieku – dorosłych, uczniów i uczennice szkół, seniorów, a do tego zarówno wielbicieli poezji, jak i dobrej muzyki rozrywkowej!

 

Darmowe wejściówki do odbioru w kasie biletowej w siedzibie GCK (Giżycko ul. Konarskiego 8) od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00 oraz w weekendy (w godzinach pracy kina Nowa Fala), lub można je zarezerwować, pisząc na adres: zaneta.roch@gck.gizycko.pl. Ilość miejsc ograniczona!

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetowych Miasta Giżycka oraz dotowany przez ZAW STOART