Wojskowe Kino Plenerowe | Miasto 44

WOJSKOWE KINO PLENEROWE

Sobota 7 sierpnia o 16.00

Plaża Miejska przy Porcie Żeglugi Mazurskiej

 

7 sierpnia w godz. 16.00 – 21.15, przy Plaży Miejskiej w Giżycku, odbędzie się piknik wojskowy z pokazem filmowym pn. „Wojskowe Kino Plenerowe”. W ramach pikniku wojskowego odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego, poczęstunek grochówką wojskową, koncert  Orkiestry Wojskowej oraz projekcja filmu pt. „Miasto 44”.

Plakat promujący Wojskowe Kino Plenerowe, przedstawia on kamerę filmową z prawej, a z lewej kliszę filmową.

 

W ramach pikniku zorganizowany będzie mobilny punkt spisowy NSP 2021,

gdzie będzie można się spisać przy pomocy urzędnika. 

W całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Uczestnictwo w spisie jest obowiązkowe, a podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl. Osoby, które wolą skorzystać z pomocy urzędnika, zapraszamy do Mobilnego Punktu Spisowego organizowanego w ramach Wojskowego Kina Plenerowego. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo na terenie Polski. Spis potrwa do 30 września. Więcej o spisie. 

 

Podczas wydarzenia wystawione będą również mobilne punkty szczepień, mobilny punkt poboru krwi  oraz wojskowe punkty informacyjno-promocyjne. Zachęcamy do udziału w pikniku, w tym do szczepień przeciw COVID-19 i honorowego oddania krwi.  

 

Więcej informacji na stronie MON: Rusza Wojskowe Kino Plenerowe