Z listopadowego kalendarza SP1

Listopad był miesiącem bardzo pracowitym, a zarazem owocnym dla giżyckiej "Jedynki". Poza realizacją podstawowych zadań, przedstawiciele szkoły brali udział w wydarzeniach doceniających ich długoterminowe działania w ramach krajowych projektów. Szkoła, jak co roku, wyjątkowo obchodziła również Narodowe Święto Niepodległości. Jak to wszystko wyglądało? Relacja poniżej.

 

17 LISTOPADA

 

Szkoła Podstawowa nr 1 znalazła się w gronie placówek wyróżnionych w projekcie: "Czysta woda- zdrowia doda".

 

17 listopada 2022 r. odbyła się Pierwsza Uroczysta Gala Podsumowująca realizację projektu: Czysta woda- zdrowia doda. Do realizacji projektu w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiły 103 placówki z województwa warmińsko-mazurskiego. Projekt realizowany był na mocy porozumienia pomiędzy Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskim Kuratorem Oświaty. Głównym celem projektu była promocja zdrowia, ograniczenie ilości spożywanego cukru oraz zastąpienie napojów słodzonych - czystą, zdrową wodą. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła znalazła się w gronie wyróżnionych placówek. Projekt będzie kontynuowany również w tym roku szkolnym, a jego adresatami będą przede wszystkim uczniowie klas pierwszych oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.   

 

SP1 jako uczestnik projektu "Czysta woda - zdrowia doda"SP1 jako uczestnik projektu "Czysta woda - zdrowia doda"SP1 jako uczestnik projektu "Czysta woda - zdrowia doda"SP1 jako uczestnik projektu "Czysta woda - zdrowia doda"

Polecamy także Szkoła Podstawowa nr 1 w projekcie ERASMUS +

 

11 LISTOPADA

 

Święto Odzyskania Niepodległości tenisiści stołowi ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku obchodzili na sportowo.
11 listopada Nadia Lachowicz, Maja Murawska i Iga Baniewska pojechały na Grand Prix Podlasia w Tenisie Stołowym do Białegostoku, gdzie wywalczyły znakomite miejsca. Maja i Iga, w swoich kategoriach wiekowych, zajęły 2 miejsca, natomiast Nadia była 4.
12 listopada w naszej szkole odbył się XX Turniej Tenisa Stołowego z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z uwagi na fakt jubileuszu oprócz rozgrywek sportowych, rodzice ufundowali przepyszny tort oraz wyśmienity słodki poczęstunek. Otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Marina Rudis- Rodak. Po rozgrywkach Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom medale, puchary i upominki. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju tenisa stołowego, społeczność tenisowa składa serdeczne podziękowania.


Nasze wyniki poniżej:

Kategoria skrzat/ki- klasy 1-2

Maja Murawska - 2 miejsce
Nadia Lachowicz-4 miejsce
Lena Zarzecka i Maja Prokurat - 7-8 miejsce

Antoni Joks- 4 miejsce
Antoni Sołtysek i Maksymilian Baluta 5-6 miejsce

 

Kategoria żak/czki- klasy 3-4

Iga Baniewska- 1 miejsce
Aleksandra Bronk- 2 miejsce
Hanna i Julia Kaczmar- 5-6 miejsce

Krystian Sienkiewicz- 2 miejsce

 

Kategoria młodzik/czka- klasy 5-6

Laura Hajdukiewicz- 3 miejsce

Kamil Kresin - 2 miejsce
Paweł Ciak - 3 miejsce
Jan Bronk, Bartosz Orzoł- 5-6 miejsce
Krzysztof Koncewicz, Mateusz Chmielewski- 7 -8 miejsce

 

Powołania z klas 1 do szkolnej reprezentacji tenisa stołowego otrzymały:
Lena Zarzecka, Maja Prokurat, Antoni Joks, Antoni Sołtysek i Maksymilian Baluta- gratulacje!

 

Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022Turniej Tenisa Stołowego w SP1 11.11.2022

Polecamy także Jak giżyckie szkoły świętowały Niepodległość?

 

8 LISTOPADA  

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku otrzymała Certyfikat warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Szkoła Promująca Zdrowie.
8 listopada 2022 roku na zamku w Nidzicy odbyła się Wojewódzka Konferencja przedstawicieli przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych działających w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. Szkołę promującą zdrowie tworzy społeczność szkolna sama dla siebie i w tym procesie uczestniczą wszyscy pracownicy: pedagogiczni i niepedagogiczni, uczniowie i ich rodzice. Na początku szkoła diagnozuje problem społeczności szkolnej i szkoły, następnie wybiera priorytet, planuje i realizuje działania oraz ocenia ich efekty. Jako szkoła systematycznie i planowo tworzymy środowisko sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz wspieramy rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie. Działania podejmowane w naszej szkole na przestrzeni kilku lat zostały w tym roku docenione i zauważone przez Kapitułę przyznającą niniejszy Certyfikat. Po obejrzeniu występu artystycznego młodzieży z nidzickich szkół oraz wysłuchaniu wykładu dr. hab. Krzysztofa Ostaszewskiego, z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, pt. Dialog i interaktywna komunikacja w promocji zdrowia i profilaktyce nastąpiło oficjalne wręczenie Certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie w Województwie Warmińsko – Mazurskim. W zaszczytnym gronie przedszkoli, szkół oraz placówek spełniających warunki programu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku. W imieniu społeczności szkolnej Certyfikat z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, pana Marka Nowackiego, odebrała pani Dyrektor Marina Rudis – Rodak. Posiadanie Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie jest dla nas czynnikiem motywującym do dalszego, skutecznego i planowego działania we współpracy z środowiskiem szkolnym i lokalnym na rzecz promocji zdrowia.

 

SP nr 1 podczas konferencjiSP nr 1 podczas konferencjiSP nr 1 podczas konferencjiSP nr 1 podczas konferencji

 

Informacje: 

Marina Rudis - Rodak
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Jana Pawła II