Z podwórka na bieżnię

Z podwórka na bieżnię
 • Kiedy

  14 Czerwca 2023

  14 Czerwca 2023

 • Gdzie

  ulica: Stadion MOSiR, ul. Moniuszki
  Nr domu: 5
  11-500 Giżycko

 • Organizator

  Fundacja Wychowanie przez Sport

„Z podwórka na bieżnię” to impreza sportowa skierowana do dzieci ze szkół podstawowych, uczniów klas od IV do VI. Wyróżnikiem imprezy jest połączenie rywalizacji sportowej z występami artystycznymi i zabawą.

Wydarzenie odbywa się na otwartych bieżniach lekkoatletycznych. Każdy uczestnik projektu otrzymuje pamiątkową koszulkę i medal, a w trakcie imprezy owoce i wodę. Atrakcyjności projektu dodają gwiazdy polskiego sportu. Dotychczas na wydarzeniu gościli m.in. Paweł Korzeniowski, Krzysztof Kosedowski, Zuzanna Radecka-Pakaszewska, Tomasz Czubak, Beata Stroka, Tomasz Kucharski, Paweł Wojciechowski, Artur Partyk, Marcin Nowak i Marek Plawgo.

 

Udział w akcji jest bezpłatny, a rejestracja odbywa się za pośrednictwem szkół.

 

Imprezę rozpoczyna rozgrzewka w rytm muzyki prowadzona ze sceny przez gwiazdy sportu i animatorów. Następnie dzieci, nauczyciele i opiekunowie biorą udział w biegu integracyjnym na dystansie 600 lub 800 metrów, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Główną częścią wydarzenia są konkurencje indywidualne (bieg sprinterski na 30 m, bieg płotkarski na 30 m oraz bieg na 200 m).

 

Kulminacją rywalizacji indywidualnej są biegi sztafetowe. Drużynę sztafetową tworzą reprezentacje poszczególnych szkół podstawowych, w skład których wchodzą reprezentanci klas IV,V,VI, z podziałem na dziewczynki i chłopców. Przez cały czas trwania imprezy istnieje możliwość otrzymania autografu od gwiazd lekkiej atletyki, które zostały zaproszone do danej lokalizacji. Dodatkowo, dzieci biorą udział w zabawach animacyjnych oraz korzystają z dmuchanych zjeżdżalni. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują statuetki, a najlepsze drużyny sztafetowe – pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Imprezę rozpoczynają i kończą zaproszone gwiazdy sportu oraz przedstawiciele władz gospodarzy poszczególnych lokalizacji.

 

 

Plakat

Plakat