Zamieszkaj w Giżycku, zostań posiadaczem GKM i zyskaj!

Zameldowanie,

czy zamieszkanie?

Oto jest pytanie...


Już spieszymy z odpowiedzią. W przypadku Giżyckiej Karty Mieszkańca liczy się adres zamieszkania. Adres zameldowania nie jest istotny. Warto o tym pamiętać i w formularzu PIT za 2019 r., rozliczając się w giżyckim Urzędzie Skarbowym wpisać faktyczny adres zamieszkania - na terenie miasta. Posiadaczem GKM może stać się wyłącznie osoba, która rozliczy swój podatek w Urzędzie Skarbowym w Giżycku i w rozliczeniu rocznym wskaże adres zamieszkania w Giżycku.

Korzyść dla mieszkańca jest dwojaka. Po pierwsze - karta daje szereg zniżek i przywilejów. Ze zniżką skorzystamy z oferty Kina Nowa Fala, Giżyckiego Centrum Kultury, Twierdzy Boyen, pływalni i lodowiska, a to dopiero początek... Po drugie, z podatków (dzięki rozliczeniu i zamieszkaniu w mieście) powstaje i będzie powstawać wiele inwestycji i udogodnień w naszym mieście, np. termomodernizacja szkół i budynków mieszkalnych, modernizacja infrastruktury osiedlowej, remonty ulic, rowery miejskie, nowa kładka nad kanałem, Miejska Baza Sportów Wodnych, wsparcie szpitala w Giżycku, oświetlenie świąteczne w mieście, mieszkania dla giżycczan, Mazurska Pętla Rowerowa i wiele, wiele innych. Nasze pieniądze zasilają budżet samorządu właśnie tam, gdzie mieszkamy.

Poza tym, w razie kontroli naszego rozliczenia, bądź złożenia wyjaśnień - składając PIT w miejscu zamieszkania, wszystko możemy załatwić "od ręki".

Nowy rok, to także nowe możliwości jeśli chodzi o ofertę Giżyckiej Karty Mieszkańca - baza Partnerów GKM będzie się powiększać. Jako pierwsi dołączą m. in. Wieża Ciśnień i COS OPO - w tych obiektach posiadacze GKM będą mogli liczyć na specjalne rabaty. Z kartą będzie można także kupić ze zniżką bilety na koncert Giżycko na Fali Disco.

Szykujemy również niespodziankę dla najbardziej aktywnych użytkowników Giżyckiej Karty Mieszkańca, szczegóły już wkrótce. Prosimy śledzić naszą stronę internetową i Facebooka.


Więcej informacji o Giżyckiej Karcie Mieszkańca: gkm.gizycko.pl oraz w Biurze Promocji Urzędu Miejskiego pok. 116 u koordynatora programu Katarzyny Zadroga, tel. 798 617 629, katarzyna.zadroga@gizycko.pl.