Zbadaj się z PZU | mobilna strefa zdrowia w Ekomarinie

 

PZU zaprasza wszystkie osoby powyżej 18 roku życia do udziału w akcji, promującej profilaktykę zdrowotną „Droga do Zdrowia z PZU”. Wydarzenie kierowane jest zarówno do mieszkańców Giżycka i okolic, jak też turystów. 

 

„Droga do Zdrowia z PZU” w Giżycku

17-18 lipca 2021

9.00 - 18.00

Port Ekomarina Giżycko

 

Wakacyjna edycja „Drogi do Zdrowia z PZU” rozpoczyna się właśnie na Mazurach w Giżycku! Warto przyjść w ten weekend do Ekomariny, wykonać bezpłatne badania i skonsultować ze specjalistami! Ważne. Nie są potrzebne wcześniejsze zapisy. Przyjdź i zbadaj się – Twoje zdrowie jest najważniejsze!

 

W ramach akcji PZU stworzy mobilne strefy zdrowia, które zawierać będą:

  • dwie ciężarówki z naczepami, w których zaaranżowane będą gabinety medyczne,
  • poczekalnię dla pacjentów,
  • zaplecze techniczne,
  • recepcję (namioty pneumatyczne).

W ciągu dwóch dni działania strefy wykonają chętnym badania i konsultacje medyczne, średnio ponad 500 badań i konsultacji medycznych, m. in. pomiar poziomu glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, EKG, spirometria, USG płuc, konsultacje pulmonologiczne, dermatologiczne, dietetyczne.

 

Zobaczcie jak będzie wyglądała mobilna strefa badań

 

 

Droga do Zdrowia z PZU odwiedza wakacyjnie kolejne miasta. Po sukcesie akcji pilotażowej, podczas której mobilne gabinety zawitały do sześciu miejsc w południowo-wschodniej Polsce, tym razem bezpłatne badania profilaktyczne będzie można wykonać w miejscowościach turystycznych na terenie całego kraju. Pierwszy przystanek na trasie to właśnie Mazury i Giżycko.  

 

Podczas pilotażu „Drogi do Zdrowia z PZU” mobilne gabinety medyczne przemierzyły w czerwcu około 3500 km i odwiedziły Zamość, Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdnik i Lublin. Łącznie wykonano blisko 3000 badań i konsultacji medycznych, a dzięki szybkiej reakcji lekarzy 6 pacjentom dosłownie uratowano życie. Ich stan był na tyle poważny, że trzeba było wezwać karetkę i odwieźć do szpitala.

 

 

Podobnie jak w czerwcu, podczas wakacyjnej edycji Drogi do Zdrowia z PZU wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań, takich jak USG płuc, spirometria, EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi. Wyniki na miejscu oceni internista, a w przypadku spirometrii i USG płuc - pulmonolog. Można będzie także sprawdzić zmiany skórne i skorzystać z porad dermatologa, a także wykonać analizę składu ciała podczas konsultacji z dietetykiem.

 

Strefa badań będzie stać w  Porcie Ekomarina przez cały weekend 17-18 lipca. W sobotę w pobliskiej bazie Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego PZU przekaże również ratownikom pianki neoprenowe i skafandry niezbędne do akcji na wodzie. Modernizacja sprzętu ratowniczego to część pomocy jaką PZU zadeklarowało ratownikom MOPR w maju. Nie będzie to jednorazowe wsparcie - największy polski ubezpieczyciel chce pomagać MOPR przez kolejne lata. Współpraca PZU i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomoże zapewnić bezpieczeństwo wypoczywającym nad jeziorami turystom. Od dwóch dekad Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe odpowiada za prowadzenie akcji ratowniczych na obszarze 171 km szlaku żeglugowego i 324 km2 jezior.

 

Informacje, multimedia: PZU