Zmiana rozkładu pociągów od 13 marca

13 marcanastąpi korekta rozkładu jazdy pociągów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 11 czerwca - informuje rzecznik prasowy POLREGIO.

 

Znaczne zmiany dotyczyć będą podróżnych jadących z Olsztyna do Ełku przez Korsze. Nastąpi tam zamknięcie odcinka pomiędzy Ełkiem a Giżyckiem. Zarządca infrastruktury Kolejowej PKP PLK zaplanował na tym fragmencie linii kolejowej 38 modernizację. W związku z zamknięciem na tym odcinku POLREGIO uruchomi autobusową komunikację zastępczą.

 

W związku z pracami związanymi z przebudową stacji Olsztyn Główny w dniach 14 kwietnia - 11 czerwca pociągi wjeżdżające do Olsztyna z kierunku Elbląga będą dojeżdżały jedynie do przystanku kolejowego Olsztyn Likusy. Na odcinku Olsztyn Likusy – Olsztyn Główny również zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza.

 

W związku z powyższymi zamknięciami odcinków linii kolejowych godziny odjazdu niektórych pociągów ulegną zmianie. Dlatego u podróżni proszeni są o zapoznanie się z rozkładem jazdy przed planowaną podróżą. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

 

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków.

 

POLRGIO przygotowało też promocję dla podróżujących w relacjach Ełk – Pisz , Ełk – Ruciane Nida oraz Ełk – Szczytno. Od 13 marca wprowadzona zostanie w tych relacjach oferta Połączenie w dobrej cenie, a koszt biletu jednorazowego wyniesie odpowiednio:

  • Ełk–Pisz -13zł
  • Ełk – Ruciane Nida – 15 zł
  • Ełk – Szczytno – 19 zł
    Od podanych cen obowiązywać będą ustawowe zniżki.

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, z 26% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1500 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na ponad 1900 stacjach. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta blisko 70 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

 

 

Szczegółowe informacje:
Anna Nowak
POLREGIO S.A. Warmińsko-Mazurski Zakład w Olsztynie
tel. +48 665 915 689
e-mail: rzecznik.olsztyn@polregio.pl